Το σχολείο μας είναι ολοήμερο. Bρίσκεται στην οδό "Αφροδίτης 50", στην Νέα Ιωνία Αττικής και πιο συγκεκριμένα στη περιοχή

της Καλογρέζας.

Στεγάζεται σε κτίριο που εγκαινιάστηκε το 2009. Διαθέτει σύγχρονες εγκαταστάσεις (βιβλιοθήκη, αίθουσα θεάτρου, αίθουσα Η/Υ, ).

Το προαύλιο του σχολείου μας διαθέτει γήπεδο μπάσκετ αλλά και κήπο με μεγάλη ποικιλία λουλουδιών, τα οποία μάλιστα

φυτεύτηκαν από τους μαθητές του σχολείου σε συνεργασία με συνεργεία του Δήμου στο πλαίσιο ενός προγράμματος με τίτλο

"Μια φωλιά για τα όνειρά μας", το οποίο εκπονήθηκε από το σύνολο των τάξεων το 2009.

Τηλ. 210 2791503

Fax. 210 2717873

e-mail:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.